fot. https://pixabay.com/

Pakistan: 56 tysięcy szkół zostanie zamkniętych w powodu epidemii zapalenia spojówek

56 tysięcy szkół w całej prowincji Pendżab w środkowo-wschodnim Pakistanie będzie zamkniętych od czwartku do końca tygodnia z powodu epidemii wirusowego zakaźnego zapalenia spojówek – poinformowały w środę lokalne władze.

Od początku roku w Pendżabie stwierdzono 357 tysięcy przypadków wirusowego zakażenia spojówek.

„Zamknięcie szkół ogłoszono jako środek zapobiegawczy, mający zapewnić maksymalną ochronę uczniów przed infekcją” – powiedział Zulfiqar Ali, rzecznik ministerstwa edukacji Pendżabu

Pendżab to najbardziej zaludniona prowincja w kraju, licząca 127 milionów mieszkańców. Znajduje się tam 56 000 szkół publicznych i tysiące szkół prywatnych, które również będą musiały zostać zamknięte.

Zapalenie spojówek to stan zapalny oka powodujący zaczerwienienie, swędzenie i wydzielinę. Jest to choroba powszechna i najczęściej łagodna, ale wariant mający podłoże wirusowe jest bardzo zaraźliwy.

PAP

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl