Sąd unieważnił wyrok śmierci ws. Asii Bibi

Będzie nowy proces w sprawie Asii Bibi chrześcijanki, która została skazana na karę śmierci za rzekomą obrazę proroka Mahometa. Dziś w pakistańskim Sądzie Najwyższym miała miejsce rozprawa, podczas której Sąd uznał, że w czasie procesu doszło do istotnych nieprawidłowości. Na tej podstawie zdecydował o oddaleniu wyroku śmierci i przejął sprawę do ponownego rozpoznania.

Teoretycznie kobieta mogłaby teraz opuścić więzienie. Jednak w obawie przed linczem jej rodzina zdecydowała, że pozostanie tam do momentu finalnego wyroku. Kobieta mogłaby zostać natychmiast zamordowana. Za zabicie chrześcijanki została wyznaczona nagroda – 5000 dolarów. W ostatnich miesiącach stan zdrowia Asii Bibi znacznie się pogorszył. Pojawiło się nawet podejrzenie, że ktoś próbuje otruć kobietę w więzieniu.

Z apelem o modlitwę dla niestrudzonej chrześcijanki zgłosili się bliscy kobiety. Dyrektor polskiej platformy CitizenGO Magdalena Korzekwa prosi o wsparcie i modlitwę w intencji uwolnienia 44-letniej chrześcijanki

– Otrzymałam wiadomość od rodziny Asii Bibi z prośbą o to, żeby jak najwięcej ludzi na całym świecie włączyło się w modlitwę o uwolnienie tej pakistańskiej dzielnej chrześcijanki i żeby jak najwięcej osób włączyło się w różne międzynarodowe akcje wspierania Asii Bibi – apeluje Magdalena Korzekwa.

Nacisk muzułmańskich fanatyków na to, aby Asia Bibi została zamordowana jest ogromny. Nie ustawajmy w modlitwie i kontynuujmy nasze działania. Co więcej każdy z nas może złożyć podpis pod petycją do Sądu Najwyższego w Pakistanie o rzetelny proces i natychmiastowe uwolnienie Asii Bibi. Wniosek można znaleźć na stronie www.citizengo.org.


TV Trwam News/RIRM

drukuj