Przedłużono przetarg na obsługę sądowej korespondencji

Kolejny raz został wydłużony przetarg na obsługę sądowej korespondencji. Jego rozstrzygnięcie przed końcem roku jest coraz mniej prawdopodobne, a właśnie wtedy upłynie dotychczasowy kontrakt.

Termin składania ofert w konkursie wartym 700 mln zł miał upłynąć wczoraj. Jednak Centrum Zakupów dla sądownictwa, które organizuje przetarg – po raz piąty wydłużyło ten okres. Tym razem do 28 września.

Centrum tłumaczy, że ma to związek z wykonaniem wyroku Krajowej Izby Odwoławczej. O kontrakt ubiega się dotychczasowy operator Polska Grupa Pocztowa oraz Poczta Polska.

Wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury, poseł PiS-u Krzysztof Tchórzewski zwraca uwagę, że nie byłoby całej sprawy, gdyby rząd pozwolił Poczcie Polskiej pozostać jeszcze przez kilka lat operatorem wyznaczonym.

– My skróciliśmy ten okres przejściowy najbardziej ze wszystkich innych państw europejskich. Francja do dzisiaj jeszcze korzysta z usług swojej poczty państwowej i wszystko jest w porządku. U nas rząd PO-PSL na siłę postanowił budować własny rynek pocztowy. Natomiast, problem polega na tym, że to państwo odpowiada za właściwe dostarczanie przesyłek. Ta usługa, która jest związana z dostarczeniem informacji obywatelowi, jest obowiązkiem państwa, żeby była dobrze zorganizowana. Przyjęcie takiej drogi, że będziemy tutaj metodą przetargu dochodzili do tego, że będzie to do obywatela dostarczane, widzimy jak to wszystko kuleje, że mamy w sklepach punkty odbioru – podkreśla poseł.

Jeżeli przed upływem dotychczasowej umowy na obsługę sądowej korespondencji nie zostanie wyznaczony nowy operator, najprawdopodobniej Centrum Zakupów dla sadownictwa przedłuży czasowo kontrakt z Polską Grupą Pocztową.

RIRM

drukuj