Będzie doniesienie do prokuratury ws. wypowiedzi Grossa

Reduta Dobrego Imienia zapowiedziała złożenie doniesienia do prokuratury ws. skandalicznego artykułu Jana Tomasza Grossa.

Na łamach niedzielnego wydania niemieckiego dziennika „Die Welt”, Tomasz Gross obraził Polaków. W sowim artykule skomentował opór naszego kraju przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Napisał m.in. że Polacy są narodem antysemickim, który „podczas wojny zabił więcej Żydów niż Niemców”.

Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia mówi, że Gross nie pierwszy raz manipuluje obrazem rzeczywistości II Wojny Światowej w Polsce.

– Należy zakwalifikować jego wystąpienie, jako element kampanii propagandowej przeciwko Polsce, trwającej już przynajmniej od 20 lat, a także operacji specjalnej przeciw Polsce, mającej na celu zdyskredytować ją w oczach świata w momencie, gdy staje ona oporem do planów UE wprowadzenia tutaj znaczącego komponentu obcego kulturowo. Polacy nie zgadzają się na to. Wszystkie sondaże pokazują zdecydowany opór przeciwko tego rodzaju pomysłom, nie dlatego że Polacy są ksenofobami, o których pisze Gross, tylko dlatego, że widzą skutki tzw. multi-kulti w Europie Zachodniej i nie chcą dopuścić do tego, żeby Polska stała się krajem podobnym pod tym względem do Francji, Anglii czy Niemiec – zaznacza Maciej Świrski.

Przypomnijmy, że kilka lat temu szerokim echem odbiła się bulwersująca książka Jana Tomasza Grossa i jego żony „Złote żniwa”. Autorzy oskarżyli w niej Polaków o czerpanie korzyści materialnych z Holocaustu.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl