Pakistan: Atak sił rządowych

W operacji prowadzonej przez rządowe lotnictwo na terytoriach plemiennych na północnym zachodzie Pakistanu w pobliżu granicy z Afganistanem zginęło 31 bojowników – poinformowała pakistańska armia.

W przeprowadzonych w piątek wieczorem nalotach w dolinie Tirrah w okręgu Chajber zniszczono cztery kryjówki bojowników i ośrodek szkolenia zamachowców samobójców.

Według informacji armii siły rządowe zabiły ponad 1200 bojowników od czasu szeroko zakrojonej ofensywy rozpoczętej w Północnym Waziristanie w połowie czerwca ubiegłego roku.

Odwetem za tę ofensywę miała być przeprowadzona przez talibów w grudniu masakra w szkole w Peszawarze, do której uczęszczają dzieci pakistańskich wojskowych. Zginęło wtedy 150 osób, głównie dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl