Janusz Lewandowski zostanie szefem Rady Gospodarczej

Europoseł PO, b. komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski zostanie nowym szefem Rady Gospodarczej przy Premierze – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Iwona Sulik. Dotychczas Radą kierował b. premier Jan Krzysztof Bielecki. 

W październiku pojawiły się w mediach informacje, że premier Ewa Kopacz rozważa likwidację Rady Gospodarczej, a Bielecki zamierza odejść z kancelarii premiera i wrócić do biznesu. Sam Bielecki dopytywany wówczas, czy w najbliższym czasie będzie się żegnał ze stanowiskiem szefa Rady Gospodarczej mówił m.in., że o tego rodzaju decyzjach poinformuje w pierwszej kolejności premier Kopacz.

Do zadań Rady Gospodarczej należy m.in. przedstawianie metod i sposobów rozwiązywania problemów związanych z wdrażaniem celów polityki gospodarczej i społecznej rządu, z uwzględnieniem uwarunkowań krajowych i zagranicznych.

PAP

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl