fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o wyroku TSUE ws. KPO: Próba odebrania środków jest szantażem niedopuszczalnym na niwie prawnej oraz moralnej. Cała nasza europejska kultura i prawodawstwo, mówi o wolności słowa

Ks. kard Gerhard L. Müller uznał za niedopuszczalne, żeby polityk, grupa polityków europejskich śmiała wymuszać na Polsce pewne zmiany kulturowe, cywilizacyjne, prawne (idące w kierunku rewolucyjnym) pod szantażem odebrania środków europejskich. Próba odebrania środków jest szantażem niedopuszczalnym na niwie prawnej. Jest to szantaż niedopuszczalny również na niwie moralnej, bo pamiętajmy, że cała nasza europejska kultura, a zarazem prawodawstwo, mówi o wolności słowa – powiedział prof. Mieczysław Ryba, wykładowca akademicki, w felietonie „Myśląc Ojczyzna” w Telewizji Trwam.

W felietonie profesor wspomniał wywiad z ks. kard Gerhardem L. Müllerem, byłym Prefektem Kongregacji Nauki i Wiary, w którym duchowny akcentował, że w Europie pojawiła się tendencja z moralnością chrześcijańską. [czytaj więcej]

– W przestrzeni medialnej Radia Maryja, Telewizji Trwam i „Naszego Dziennika” ukazał się świetny wywiad z ks. kard Gerhardem L. Müllerem, który pokazywał procesy zachodzące w Europie, a tym samym zagrażające naszej duchowej tożsamości. Ks. kard Gerhard L. Müller wprost stwierdził, że w Europie pojawiła się tendencja walki z chrześcijaństwem, walki z Kościołem, a w szczególności walki z moralnością chrześcijańską. To obserwujemy w kontaktach Polski z Brukselą – zwrócił uwagę felietonista.

Bruksela wciąż nie zaakceptowała polskiego Krajowego Planu Odbudowy https://www.gov.pl/web/planodbudowy (KPO), na podstawie którego krajom członkowskim z Funduszu Odbudowy będą wypłacane pieniądze na rozruszanie gospodarki po pandemii. Prof. Mieczysław Ryba ocenił, że jest to szantaż niedopuszczalny.

– Ks. kard Gerhard L. Müller uznał za niedopuszczalne, żeby polityk, grupa polityków europejskich śmiała wymuszać na Polsce pewne zmiany kulturowe, cywilizacyjne, prawne (idące w kierunku rewolucyjnym) pod szantażem odebrania środków europejskich. Próba odebrania środków jest szantażem niedopuszczalnym na niwie prawnej. Jest to szantaż niedopuszczalny również na niwie moralnej, bo pamiętajmy, że cała nasza europejska kultura, a zarazem prawodawstwo, mówi o wolności słowa – akcentował wykładowca akademicki.

Profesor akademicki ostrzegł, że jesteśmy w samym sercu ferworu rewolucji.

–  Ks. kard Gerhard L. Müller wzywał władze i społeczeństwo, aby nie ulegać szantażowi, bo jak się szantażowi ulega, to roszczenia rosną i rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z końcem demokracji. (…) Nie możemy ulegać absurdalnym szantażom, a jesteśmy w samym sercu ferworu rewolucji. Przed nami „tęczowe marsze” i wszystkie inne wydarzenia z tym związane. Są to pewne wezwania, aby być aktywnym i mężnym – podsumował prof. Mieczysław Ryba.

radiomaryja.pl

drukuj