fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Ks. kard. G. L. Müller: Apeluję do wszystkich Polaków, abyście nie pozwalali na taką zarozumiałość i bezczelność. Polska nie jest nieletnim dzieckiem, które powinno być upominane przez niekompetentnych polityków z Zachodu

Jako wielką niesprawiedliwość postrzegam fakt, że ludzie na Zachodzie, którzy nie mają pojęcia o tym, co tak naprawdę dzieje się w Polsce i zgarniają ogromne pieniądze z unijnych instytucji, pouczają waszych obywateli. Apeluję do wszystkich Polaków, abyście nie pozwalali na taką zarozumiałość i bezczelność. Polska nie jest nieletnim dzieckiem, które powinno być upominane przez niekompetentnych polityków z Zachodu – powiedział w wywiadzie udzielonym TV Trwam ks. kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

W obecnym świecie coraz częściej mamy do czynienia z laicyzacją, gdzie zapomina się o znaczeniu Ewangelii ukazującej prawdę o osobie ludzkiej. Św. Alfons Maria Liguori, doktor Kościoła i założyciel redemptorystów, mówił, że „Rajem Boga jest serce człowieka”.

– To wypowiedź mająca źródło w samym sercu wiary. Nasza religia nie jest próbą wyjaśniania świata, lecz opisuje relację Boga do człowieka oraz człowieka do Boga. Jesteśmy stworzeni, odkupieni i przeznaczeni do życia wiecznego z Bożej miłości (…). Dlatego ludzie nie są jakąś biomasą. Nie powinniśmy mówić, że na świecie żyje za dużo ludzi, których trzeba się pozbyć poprzez tzw. aborcję lub eutanazję. Każdy człowiek jest umiłowany i upragniony przez Boga. Musimy ukształtować właściwą relację pomiędzy ludzką godnością i światem. Nie możemy mówić, że „dla ratowania klimatu muszą umierać ludzie” – podkreślił ks. kard. Gerhard Ludwig Müller.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przypomniał, że to człowiek jest najważniejszym stworzeniem Boga, a wszechświat powstał po to, by służyć ludziom.

– Bóg stworzył zwierzęta, rośliny, minerały i całe środowisko naturalne, by służyło człowiekowi. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Obdarzył nas chwałą i powołał do życia wiecznego. Istotą człowieka jest miłość, dlatego powinniśmy sprzeciwiać się fałszywym antropologiom mówiącym, że prawo stoi po stronie silniejszych – powiedział duchowny.

Godność człowieka i wartość ludzkiego życia, czyli darów od Boga, są umniejszane. Ponadto próbuje się dziś tworzyć nowy porządek bez Boga i fundamentalnych wartości.

– Życie ludzkie nie powinno być przedmiotem dyskusji. Powinniśmy otaczać troską każde życie, ponieważ każdy człowiek od momentu poczęcia jest osobą ludzką. Nikt nie ma prawa, by mu odebrać życie. Jest to podstawowa prawda, której nie można relatywizować – akcentował rozmówca.

Ks. kard. Gerhard Ludwig Müller zauważył, że dziś mamy do czynienia ze szkodliwą ideologią gender, która próbuje odebrać ludziom ich godność i zakłócić porządek świata.

– Ideologia gender, używając pseudoargumentu o sprawiedliwości płciowej, w rzeczywistości niszczy właściwy związek pomiędzy mężczyzną i kobietą, którzy są stworzeni dla siebie. Mogą oni stać się rodzicami, a przez to mieć udział w drodze ku pełni człowieczeństwa – wyjaśnił ksiądz Kardynał.

W obecnym świecie zapomina się o Bogu, stawiając w centrum gospodarkę i zysk. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przypomniał, że to pieniądze mają służyć człowiekowi i nigdy nie powinniśmy odwracać tej kolejności.

– Jeżeli uznamy, że człowiek ma służyć państwu, gospodarce i polityce, to dojdzie do znanych nam katastrof z XIX I XX wieku – dodał.

Duchowny odniósł się również do obecnej sytuacji w strukturach unijnych, które krytykują m.in. Polskę i Węgry za pielęgnowanie wartości. Instytucje te chcą zatracić istotę ludzkiego życia, domagając się legalizacji tzw. aborcji i eutanazji.

– Przeżywamy tragiczną farsę, w której europejskie instytucje krytykują Polskę i Węgry w imię wartości europejskich. Te tzw. wartości generują prawo do mordowania nienarodzonych dzieci lub zmiany płci. Jeśli takie prawa są uznawane za wartości europejskie, a kraje opowiadające się za godnością człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci są za to zwalczane, to jest to postawienie na głowie systemu wartości – ocenił ks. kard. Gerhard Ludwig Müller.

Właściwemu porządkowaniu wartości nie służą również nagłaśniane w mediach skandale z udziałem duchownych, które są powszechnie wykorzystywane przez przeciwników Kościoła.

– Jezus zapowiedział, że zawsze będą skandale i zgorszenia. Nawet wśród dwunastu Apostołów był Judasz, który zdradził Chrystusa. Dlatego w przyszłości znajdą się wśród księży, biskupów i zakonników pojedyncze osoby grzeszące z ludzkiej słabości lub świadomie i ze złej woli. Gdyby każdy katolik przestrzegał nauki moralnej Kościoła, nie doszłoby do tego, nad czym teraz trzeba nam ubolewać. Musimy również zauważyć, że ideologia moralnego permisywizmu w zakresie moralności seksualnej przeniknęła także do kręgów kościelnych i przyniosła katastrofalne skutki. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że to konkretna osoba odpowiada za to, co uczyniła zarówno wobec prawa świeckiego, jak i kościelnego. Dlatego nie ma podstaw, by wykorzystywać wykroczenia pojedynczych osób do oskarżania całego stanu duchowego i mówienia, że uczynił to cały Kościół – wyjaśnił były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Zarzuty wobec duchownych służą dziś do burzenia wizerunku Kościoła i wprowadzania szkodliwej polityki i ideologii.

– Teraz w Polsce chcą doprowadzić do podziałów w państwie, społeczeństwie, rodzinach i Kościele. Zauważam, że chodzi tu o ruchy finansowane przez zagranicznych sponsorów, którzy uważają, że muszą sprowadzić Polskę na „odpowiednią drogę” prowadzącą do wyznawanych przez nich ideologii. Jest to wielki skandal, jakiego dopuścili się zachodni politycy. (…). To Polska w ciągu ostatnich 200 lat wycierpiała najwięcej i poświęciła ogromną liczbę ludzkich istnień za wolność, praworządność oraz demokrację. Dlatego jako wielką niesprawiedliwość postrzegam fakt, że ludzie na Zachodzie, którzy nie mają pojęcia o tym, co tak naprawdę dzieje się w Polsce i zgarniają ogromne pieniądze z unijnych instytucji, pouczają waszych obywateli. Apeluję do wszystkich Polaków, abyście nie pozwalali na taką zarozumiałość i bezczelność. Polska nie jest nieletnim dzieckiem, które powinno być upominane przez niekompetentnych polityków z Zachodu. Trzeba spojrzeć na katastrofę, jaką ci krzykliwi politycy spowodowali w Afganistanie (…). Polska zachowała swoją kulturę, język, tożsamość etniczną i wiarę katolicką, która jest spoiwem i sercem tego narodu. Dlatego wielką niesprawiedliwością jest to, że ignoranci na Zachodzie projektują własne kategorie nacjonalizmu – poinformował ks. kard. Gerhard Ludwig Müller.

Obserwując działania Unii Europejskiej, dostrzegamy, że dąży ona do dechrystianizacji Europy i rozmycia wszelkich wartości, które stanowią podstawę dla naszego kontynentu.

– Byłoby dobrze, gdyby Ojciec Święty Franciszek wykorzystał swoje uznanie wśród polityków UE w celu jasnego przedstawienia tym ludziom chrześcijańskich fundamentów. Obecnie nie możemy polegać na politykach, ponieważ są to zwykli politykierzy bez odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia – ocenił duchowny.

Ksiądz Kardynał podkreślił, że Unia nie może wywierać presji na Polskę, szantażując nasz kraj wstrzymaniem środków unijnych.

– To nie są pieniądze polityków europejskich, lecz europejskich podatników. Polska składa się z wolnych obywateli i jest w stanie w wolnych wyborach zaakceptować lub odrzucić dany rząd. Żaden europejski trybunał i politycy nie mają moralnego prawa, mówić że Polacy źle głosowali, dlatego musimy ich zastraszać tak długo, aż zagłosują według naszych preferencji – poinformował były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

radiomaryja.pl

drukuj