fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Media liberalne nie są w stanie pokazać uroczystości  z okazji 80. rocznicy wybuchu II WŚ w negatywny sposób

Jest to sukces. Nawet media liberalne nie są w stanie pokazać tego w negatywny sposób, bo nie da się tego zrobić – powiedział o uroczystościach z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja politolog prof. Mieczysław Ryba.

W niedzielę, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w uroczystościach poświęconych pamięci ofiar tamtych wydarzeń wziął udział prezydent Polski Andrzej Duda.

– Od strony wizerunkowej i merytorycznej uroczystość była przeprowadzona perfekcyjnie. Przemówienie prezydenta Dudy, w którym jednoznacznie wskazał tę prawdziwą wizję historii Polski zmagającej się z dwoma systemami totalitarnymi. To wszystko wybrzmiało bardzo mocno w kontekście krzywd, których Polacy doznali – zaznaczył prof. Mieczysław Ryba.

Do Polski przybyło także wielu innych ważnych polityków, w tym prezydent Niemiec i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

– Jeśli chodzi o przemówienie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, to Niemcy zawsze próbują podejść do tego z pokorą. Oni nie chcą być poczytywani jako ci, którzy są dziedzicami tej historii lub jako ci, którzy zmazują przeszłość – wskazał politolog.

– Wiceprezydent USA Mike Pence kreślił perspektywę religijną, wskazując, że walka z tymi totalitaryzmami była możliwa dzięki papieżowi Janowi Pawłowi II i walce ducha. Podkreślił też wspólnotę polsko-amerykańską – podkreślił.

Zdaniem prof. Mieczysława Ryby, uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej były jednoznacznie pozytywne.

– Jest to sukces. Nawet media liberalne nie są w stanie pokazać tego w negatywny sposób, bo nie da się tego zrobić – podsumował politolog.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Ryby można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj