fot. Paweł Palembas

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Centralna pozostanie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Europa wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Rosji.

Polska będzie na skraju głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Północnym. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Bieszczadach oraz w Beskidzie Śląskim i Żywieckim porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 80 km/h i w Sudetach do 90 km/h.

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie małe i tam nad ranem gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. C do 12 st. C. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze na ogół umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim porywy wiatru do 70 km/h, w Bieszczadach, Sudetach i Tatrach do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl