fot. flickr.com

Ochłodzenie nad Polską

Jak podaje IMGW, Wyspy Brytyjskie, częściowo Europa Zachodnia i Środkowa będą w zasięgu wyżu znad Atlantyku, pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów znad Atlantyku i zachodniej Rosji. Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki z chłodnym frontem atmosferycznym, związanej z niżem w rejonie Zatoki Fińskiej. Chłodny front będzie się przemieszczał z północy na południe kraju. Polska pozostanie w powietrzu polarnym morskim, a po przejściu frontu na północ kraju zacznie napływać coraz chłodniejsze powietrze arktyczne. Nastąpi niewielki wzrost ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

W wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na północy lokalne rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, na krańcach północnych możliwa krupa śnieżna, a na północnym wschodzie, Przedgórzu Sudeckim i w Beskidach także deszcz ze śniegiem. Wysoko w Sudetach i na szczytach Tatr przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 6 do 10 st., tylko na Podhalu i w rejonach górskich około 4 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy z wtorku na środę na południu i północy kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże i tam przelotne opady deszczu, miejscami na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Na pozostałym terenie zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie i miejscami w centrum do 2 st. na południowym zachodzie i zachodnim wybrzeżu, tylko na wschodnim wybrzeżu 3 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W środę zachmurzenie ma być umiarkowane, tylko na północy i na krańcach południowych okresami duże. W górach możliwe słabe opady śniegu, a na północnym wschodzie deszczu lub deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3 st. na Podhalu do 8 st. na południowym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl