W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, na zachodzie i północy Europy pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Hiszpanią, Morzem Norweskim oraz Morzem Barentsa. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Bałkanami oraz Białorusią. Wschodnia i południowa część Polski znajdzie się w zasięgu wspomnianego wyżu, pozostały obszar kraju będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z niżami znad Europy zachodniej. Napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam lokalnie słaby deszcz lub mżawka. Rano możliwe lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym-wschodzie do 13 st. na południowym-zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach i w Sudetach okresami dość silny w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 70 km/h, południowy.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie, zwłaszcza na północy wzrastające do dużego. Lokalnie na południu kraju możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 3 st. do 7 st., lokalnie na południu kraju do 1 st., a w kotlinach karpackich do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, w porywach na południu kraju do 60 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na północy kraju okresami duże. Po południu na północnym-zachodzie możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie do 14 st. na południowym-zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach i Sudetach okresami dość silny w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 110 km/h, południowy.

W sobotę w Warszawie początkowo zachmurzenie duże, potem umiarkowane, a pod koniec dnia małe. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl