fot. sxc.hu

Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-wschodnia będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i Morzem Norweskim. Pozostałe obszary kontynentu będzie obejmował wyż z centrum nad Alpami. Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu. Z zachodu napłynie ciepła i wilgotna masa powietrza polarnomorskiego. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadało.

W czwartek w rejonach górskich zachmurzenie małe, w dolinach przed południem duże, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady mżawki, początkowo silne zamglenia i mgły z widzialnością od 100 do 1500 m. Temp. maks. od 2 do 5 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy okresami umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek w rejonach górskich zachmurzenie małe, w dolinach duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, na południu miejscami większe przejaśnienia, liczne mgły z widzialnością od 100 do 500 m. Temp. min. 3 st. na Wybrzeżu, od 1 do 2 st. w centrum i na zachodzie, od -2 do -1 st. na wschodzie, od -50 do -2 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-zachodni, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.
W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże lub całkowite, okresami możliwe opady mżawki, silne zamglenia z widzialnością do 1000 m. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie duże, silne zamglenia, możliwa mgła z widzialnością do 500 m. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu, rano silne zamglenia, możliwa mgła, widzialność do 500 m. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP

drukuj