Synoptyk IMGW: Początek tygodnia bardzo ciepły w całym kraju

W poniedziałek na wschodzie kraju przez cały dzień będzie jeszcze pogodnie i ciepło. Na zachodzie w godzinach popołudniowych pojawią się chmury, z których punktowo spadnie przelotny deszcz. Możliwe są także burze.

Jak przekazała Ewa Łapińska z IMGW, w poniedziałek wschód i centrum kraju będzie jeszcze pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Od zachodu nad Polską nasuwać się będzie zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, któremu towarzyszyć będą opady deszczu i burze.

„Na wschodzie kraju będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Od zachodu, w godzinach popołudniowych, nasuwać się będzie strefa frontu i prognozowany jest wzrost zachmurzenia od umiarkowanego do dużego. Na południowym zachodzie i zachodzie po popołudniu spodziewane są punktowe opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni na północnym wschodzie i nad morzem, około 30 w centrum, do 31 na południowym zachodzie” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW.

W nocy front będzie przesuwał się w kierunku wschodnim. Bez opadów i pogodnie tylko na północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, chwilami duże. Przelotne opady deszczu i punktowo burze wystąpią głównie na zachodzie, południowym zachodzie i w centrum. Temperatura minimalna od 10 stopni na Suwalszczyźnie, 14-16 na przeważającym obszarze kraju, do 18-19 w Małopolsce i na Podkarpaciu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl