fot. flickr.com

Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, pozostałą część kontynentu obejmie rozległy i silny wyż z centrum nad Irlandią. Polska znajdzie się na skraju tego wyżu w arktycznej morskiej masie powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

Na krańcach południowo-zachodnich zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na Przedgórzu Sudeckim, w Sudetach oraz na Płaskowyżu Głubczyckim do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe przelotne opady śniegu, a nad samym morzem oraz Warmii i Mazurach także deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 0 st. do 3 st., cieplej na wybrzeżu – od 3 st. do 5 st., a chłodniej w rejonach podgórskich, od -5 st. do -1 st. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami porywisty.

W nocy z wtorku na środę na południu zachmurzenie kraju duże z większymi przejaśnieniami, w Sudetach początkowo zanikające opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, na wybrzeżu nad ranem wzrastające do dużego i na krańcach północno-zachodnich możliwe słabe opady deszczu. W północnej połowie kraju miejscami mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność poniżej 500 m. Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., mroźniej w rejonach podgórskich, lokalnie do -9 st., a cieplej na wybrzeżu, od -2 st. do 2 st. Wiatr północny, w północnej połowie kraju przechodzący na kierunki zachodnie, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu nad ranem wzmagający się do dość silnego.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 2 st.. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj