fot. flickr.com

Pochmurny koniec wakacji

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz częściowo zachodnia i centralna znajdą się w zasięgu niżów ze strefą frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Polska znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nad południową częścią kraju utrzyma się strefa pofalowanego frontu chłodnego. Nad północną część kraju napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie, nad południową cieplejsze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem miejscami, zwłaszcza w pasie dzielnic centralnych, zachmurzenie małe. W południowej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. W czasie burz suma opadów do 15 mm, a lokalnie na Śląsku do 25 mm deszczu. Temperatura maksymalna na północy od 19 st. do 24 st., w centrum około 25 st., na południu kraju od 24 st. do 27 st. Wiatr słaby, na północnym wschodzie kraju z kierunków zachodnich, na południowym zachodzie z kierunków wschodnich, w pasie od Ziemi Szczecińskiej przez Wielkopolskę po Podkarpacie wiatr zmienny. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj