fot. flickr.com

Prawie w całej Polsce deszczowa niedziela

Jak informuje IMGW, Europa Północna po Centralną oraz krańce południowo-wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Polska jest w zasięgu zatoki niżu z rejonu Zatoki Botnickiej. Po południu na zachodzie kraju zaznaczy się obecność chłodnego frontu atmosferycznego. Cały kraj znajduje się w powietrzu polarnym morskim, ale po przejściu frontu chłodnego, nad zachodnie obszary kraju, z północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze i tam lokalnie prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 3 st. na wschodzie i południu do 6 st. na północnym zachodzie i wybrzeżu, w dolinach górskich od 1 do 3 st. Wiatr umiarkowany, w zachodniej połowie kraju okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W zachodniej połowie kraju wiatr w porywach do 60 km/h, a wysoko w górach do 110 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj