fot. flickr.com

Pogorszenie pogody prawie w całej Polsce; możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, jedynie Europa Wschodnia będzie w zasięgu wyżu z Rosji. Nad pozostałymi obszarami kontynentu obecne będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w zasięgu zatoki związanej z rozległym niżem znad Wielkiej Brytanii. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nieznacznie spadnie.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże, na południu i wschodzie okresami zmniejszające się do umiarkowanego. Na północy, zachodzie i miejscami w centrum opady deszczu, na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów niskie. Temperatura maksymalna od 6 st., 7 st. na północnym wschodzie i około 10 st. na przeważającym obszarze, do 13 st., 14 st. na zachodzie. Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany, porywisty, nad morzem, w obszarach podgórskich oraz Podkarpaciu także dość silny. Porywy wiatru do 80 km/h w obszarach podgórskich Karpat, 70 km/h w kotlinach sudeckich i 60 km/h na pozostałym obszarze południowej Polski.

W nocy zachmurzenie duże, okresami zmniejszające się do umiarkowanego. Miejscami opady deszczu, głównie początkowo na północnym wschodzie. Temperatura minimalna od 3 st. na Podhalu i 4 st. na Suwalszczyźnie do 8 st., 9 st. na wybrzeżu i miejscami na zachodzie. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na południu także dość silny. Porywy wiatru w obszarach podgórskich Karpat i na Podkarpaciu w do 90 km/h, na pozostałym obszarze południowej Polski do 60 km/h.

PAP

drukuj