fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Do 25 stopni; możliwe przelotne opady i burze w górach

Rano na wschodzie, południowym wschodzie i nad morzem pojawiać się mogą przelotne opady deszczu, natomiast w górach możliwe są burze – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Na zachodzie kraju temperatura w dzień wyniesie do 25 stopni Celsjusza.

Ewa Łapińska powiedziała, że dzisiaj na zachodzie oraz w centrum Polski będzie raczej pogodnie.

„Jeszcze rano na wschodzie i na południowym wschodzie mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Nad morzem też gdzieniegdzie może być przelotny deszcz, ale to będzie słaby, krótkotrwały deszcz” – mówiła.

Najzimniej będzie nad morzem i na Podhalu, gdzie temperatury oscylować będą wokół 18 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą ok. 20 st. C. W centrum kraju będzie ok. 22 stopni, a na zachodzie – 25 stopni Celsjusza.

„W górach mogą pojawić się burze. Nie powinny być gwałtowne, ale może zagrzmieć i popadać” – powiedziała synoptyk.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl