fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed oblodzeniem w dwóch województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla województwa warmińsko-mazurskiego i północnej części województwa podlaskiego. W pierwszym z województw alerty zaczną obowiązywać od godz. 22.00, w drugim – od północy.

Alerty pierwszego stopnia dotyczą oblodzenia na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego oraz dla północnej części województwa podlaskiego w powiatach: suwalskim, sejneńskim, augustowskim, grajewskim i kolneńskim.

W województwie warmińsko-mazurskim ostrzeżenia obowiązują od godz. 22.00 we wtorek do godz. 9.00 w środę. Na wskazanym obszarze IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2 st. C do 0 st. C, temperatura minimalna gruntu od -4 st. C do -1 st. C.

W województwie podlaskim ostrzeżenia obowiązują natomiast od północy do godz. 9.00 w środę. Prognozuje się tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Temperatura minimalna wyniesie około 0 st. C, a temperatura minimalna gruntu około -2 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj