fot. flickr.com

Synoptyk IMGW: Wieczorem burze na zachodzie, noc chłodna

„Burze na zachodzie kraju mogą się jeszcze utrzymywać w godzinach wieczornych. W nocy będzie chłodno, a w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem” – prognozuje Kamil Walczak, synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Popołudniu w całym kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia możliwe będą na południowym wschodzie. Burze mogą wystąpić na zachodzie kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich.

„W czasie burz może spaść do 15 litrów wody na mkw, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h” – powiedział w rozmowie z PAP, Kamil Walczak. Synoptyk nie wyklucza też wystąpienia opadu drobnego gradu podczas burz.

„Najwyższa temperatura maksymalna będzie na południowym wschodzie kraju, tam 20–22 stopnie. Nad resztą kraju zdecydowanie chłodniej, od 15 do 18 stopni” – przekazał synoptyk. Burze, które w ciągu dnia występowały na zachodzie kraju, „mogą jeszcze utrzymać się w godzinach wieczornych, ale w nocy będą już stopniowo zanikać” – zaznaczył Kamil Walczak. Na wschodzie kraju będzie padał deszcz, lokalnie może spaść do 10 litrów wody na mkw.

W nocy będzie chłodno z temperaturą od 5 do 8 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie nad samym morzem, gdzie temperatura wyniesie do 10 stopni. Natomiast chłodniej w rejonach podgórskich, gdzie będą zaledwie 2-4 stopnie.

„W nocy na szczytach Tatr możliwy jest opad deszczu ze śniegiem” – ostrzegł synoptyk IMGW.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl