Prognoza pogody na 13 i 14 stycznia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż znad zachodniej Rosji. Jedynie południowa i częściowo zachodnia część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Ze wschodu napływać będzie mroźna, kontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1026 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie lokalne rozpogodzenia. W Karpatach i miejscami na wschodzie kraju możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. na północnym wschodzie do 0 st. na południowym zachodzie oraz lokalnie nad morzem. Wiatr przeważnie umiarkowany, na zachodzie chwilami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -12 st. na północnym wschodzie, -6 st. w centrum do około -3 st. miejscami na zachodzie oraz nad morzem. W kotlinach górskich spadki temperatury lokalnie do -13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W dzień zachmurzenie przeważnie małe, na wschodzie okresami umiarkowane lub duże. Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie do 0 st. na południowym zachodzie i zachodzie oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie chwilami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -2 stopnie Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj