W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, pogodę w Europie kształtować będą niże z ośrodkami nad Morzem Białym, Węgrami i Francją. Jedynie Rosja oraz Półwysep Iberyjski będą pod wpływem wyżów. Polska północna i wschodnia będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Białego, południe będzie na skraju zatoki niżu znad Węgier, nad pozostały obszar nasunie się słaby klin Wyżu Azorskiego.

Na południu i południowym wschodzie kraju zaznaczy się strefa pofalowanego frontu chłodnego. Południe Polski pozostanie w zasięgu wilgotnej i ciepłej masy pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar kraju napłynie chłodniejsze i bardziej suche powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i południu okresami wzrastające do dużego, na Pomorzu miejscami przelotne opady deszczu, na południu przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz wysokość opadu do 40 mm, lokalnie grad. Temperatura maksymalna od 18 st. na wybrzeżu do 25 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, północny i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane, na południu i wschodzie okresami wzrastające do dużego. Na południu i południowym wschodzie przelotne opady deszczu, miejscami burze. W czasie burz opady do 15 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na Mazurach i Podlasiu do 14 st. na wybrzeżu Ziemi Lubuskiej, Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i na południu okresami duże i wówczas przelotne opady deszczu lub burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na wybrzeżu do 24 st. miejscami w centrum. Wiatr słaby północno-wschodni, północny i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl