Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował głęboki i rozległy niż z ośrodkiem w rejonie Irlandii, jedynie krańce wschodnie i południowe kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu znad Irlandii. Z południowego zachodu napływać będzie cieplejsze polarnomorskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach północnych okresami opady deszczu, na południowym wschodzie opady zanikające. Temp. maks. od 2 do 4 st. na wschodnim Wybrzeżu i północnym wschodzie, do 10 st. w Wielkopolsce. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, w porywach do 50 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu. Temp. min. od 0 do -2 st. na północnym Wschodzie, około 0 st. w rejonach podgórskich, od 3 do 4 st. na krańcach zachodnich, Śląsku i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W niedzielę na Ziemi Lubuskiej, w zachodniej Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, opady deszczu, od zachodu zanikające. Temp. maks. od 2 do 4 st. na północy, północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, do 8 st. na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słabe opady deszczu. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl