Chłodny i deszczowy początek wiosny

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na zachodzie i krańcach wschodnich Europy pogodę nadal będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Skandynawia i Włochy pozostaną w zasięgu wyżów.

Polska południowo – wschodnia będzie w zasięgu niżu znad Ukrainy, natomiast pozostałe rejony będą na skraju wyżu znad Skandynawii.

Nad Polską nadal będzie zalegała ta sama polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa.

W poniedziałek na północnym zachodzie, zachodzie i częściowo w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia, okresami słabe opady deszczu lub mżawki. W partiach szczytowych Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu kraju rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 11 do 13 st., cieplej na zachodzie od 14 do 16 st., chłodniej nad samym morzem od 9 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami nad morzem. Miejscami, zwłaszcza na krańcach wschodnich kraju i w kotlinach Sudeckich możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. W południowej połowie Polski miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 4 st., 6 st. w północnej połowie Polski do 6 st., 8 st. w południowej połowie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

                                                                               PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl