fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Spadnie mniej śniegu; opady głównie na północnym wschodzie

Pogoda we wtorek zdecydowanie się poprawi, nie będzie już tak intensywnie padało, a na północnym wschodzie, gdzie opady nadal będą obserwowane, w ciągu dnia spadnie do ok. 5 cm śniegu – powiedział rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

„Wtorek to zdecydowana poprawa pogody jeżeli chodzi o opad śniegu, o zawieje i zamiecie śnieżne oraz o jego intensywność. Oczywiście ten opad nadal będzie występował na północnym wschodzie – o umiarkowanym natężeniu – i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej to ok 5 cm” – poinformował Grzegorz Walijewski.

Dodał, że temperatura maksymalna we wtorek wyniesie od -10 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, ok. -6 w centrum i na zachodzie, do -1 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany w porywach do 60 km/h, natomiast w górach zdecydowanie silniejszy – w porywach do 100 km/h i będzie tam powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

„Jeżeli chodzi o opady śniegu w Warszawie i w centrum, to we wtorek można powiedzieć, że będą to już dosłownie resztki śniegu” – ocenił Grzegorz Walijewski. Dodał, że śnieg w tych miejscach będzie już jedynie prószył. W ciągu dnia w Warszawie może spaść go jedynie ok. 1 cm.

„W kolejnych dniach śnieg nadal będzie obserwowany, ale nie będzie on aż tak intensywny. W środę trochę więcej śniegu spadnie w górach, natomiast od czwartku ponownie opady śniegu będą dość intensywne” – powiedział synoptyk. Dodał, że najwięcej śniegu spadnie w Polsce południowej, południowo-wschodniej oraz częściowo w centralnej.

„Ta biała zima będzie jeszcze jak najbardziej biała, natomiast jeśli chodzi o mróz to tutaj bez zmian. On nadal będzie” – zaznaczył Grzegorz Walijewski.

Zaznaczył, że w nocy najchłodniej będzie w północno-wchodniej części kraju. „Suwalszczyzna, Białystok – tam nawet do -20 st. C, centrum od -10 do -15 st. C i na południu – tez dość chłodno – z czego im bliżej weekendu, tym ten chłód będzie bardziej odczuwalny w całym kraju. Jedynie nad morzem i na krańcach południowych będzie nieco cieplej.

Mroźno będzie również w ciągu dnia – początkowo od -13, -14 st. C – a następnie nieco cieplej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl