fot. flickr.com

W całej Polsce chłodno i deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad północną Skandynawią, Korsyką oraz Węgrami. Jedynie Europa zachodnia i południowo-wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się pod wpływem klinów wysokiego ciśnienia.

Północna część Polski będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią, nad południową częścią kraju utworzy się słaby klin wyżowy. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu kraju słabe opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południowym zachodzie. Miejscami słabe opady śniegu, głównie na południowym wschodzie i wybrzeżu. Temperatura minimalna od -4 do 0 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj