fot. pixabay.com

Wtorek ciepły i mglisty

We wtorek na południu kraju pogodnie i stosunkowo ciepło. Na północy będzie więcej chmur i możliwa jest mżawka. Jak powiedziała Ilona Bazyluk z IMGW-PIB, dla północno-wschodnich terenów kraju będą wystawione ostrzeżenia przed mgłą.

Jak przekazała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek do końca dnia najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy południowej części kraju.

„Na południu Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, z przejaśnieniami. Na północy duże i tam możliwa jest mżawka lub słaby deszcz. Na północnym wschodzie kraju przez większą część dnia mogą się utrzymać mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 15 w centrum, do 18-19 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych” – powiedziała Ilona Bazyluk.

W nocy na terenie całego kraju może spaść mżawka lub bardzo słaby deszcz. Najmniejsze szansa na opady są na zachodzie kraju, gdzie prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, z lokalnymi rozpogodzeniami. Na wschodzie i na północy zachmurzenie będzie duże. Na wschodzie możliwe są gęste mgły, na zachodzie na ogół silne zamglenia.

Temperatura minimalna od 6 stopni na Pomorzu, 8-9 na wschodzie, 10 w centrum, do 11 stopni nad morzem oraz na Podkarpaciu. W kotlinach górskich temperatura spadnie do około 3 stopni. Wiatr słaby, tylko na morzem i w górach umiarkowany, w Sudetach może osiągać prędkość do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl