fot. sxc.hu

Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz krańce zachodnie znajdą się pod wpływem wyżów znad Rosji i Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą słabe niże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego wschodu napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, rano liczne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm. Bez opadów i burz lokalnie na krańcach wschodnich. Temp. maks. od 29 st. do 32 st., w rejonach podgórskich i nad morzem od 24 st. do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, w rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Lokalnie, zwłaszcza w centrum i na zachodzie, burze i przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temp. min. od 15 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, rano liczne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm. Bez opadów i burz lokalnie na krańcach południowo-wschodnich. Temp. maks. od 28 st. do 32 st., w rejonach podgórskich i nad morzem od 24 st. do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, nad morzem wschodni i północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. 31 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo możliwe zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. min. 19 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. 32 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj