fot. flickr.com

W poniedziałek nad Polską spore zachmurzenie; na południu możliwe rozpogodzenia

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem wyżów: Azorskiego, Wschodnioeuropejskiego oraz z centrami nad Ukrainą i północną Skandynawią. Jedynie Wyspy Brytyjskie i Basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów. Płytki ośrodek niżowy będzie znajdował się nad zachodnia Rosją.

Polska będzie pod wpływem wyżu, którego centrum będzie przemieszczać się znad Podkarpacia nad Ukrainę. Będzie napływać chłodne powietrze polarne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w południowej połowie kraju miejscami rozpogodzenia. Rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym wschodzie i na Lubelszczyźnie gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na wschodzie i w dolinach karpackich do 4 st. na zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu i wschodzie miejscami rozpogodzenia. Na południu kraju lokalnie, zwłaszcza w kotlinach górskich mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -8 st. na południowym wschodzie, w centrum około -4 st., do -1 st. na północnym zachodzie. W kotlinach górskich lokalnie spadki temperatury do -13 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, miejscami zmienny.

PAP/RIRM

drukuj