fot.flickr.com

Piątek pochmurny, możliwe opady śniegu

Jak informuje IMGW, od Europy południowo-zachodniej po środkową zaznaczał się będzie klin wyżu. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów.

Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżu znad Europy południowo-zachodniej, jedynie na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Islandii z frontem ciepłym. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie jeszcze powoli rosnąć.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie duże i zanikające opady śniegu. Po południu na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami opady deszczu. Niewielkie opady deszczu ze śniegiem i śniegu miejscami także na północy kraju. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie, w dolinach górskich od 0 do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, po południu na zachodzie kraju skręcający na południowo-zachodni i południowy. W centrum i na wschodzie miejscami wiatr porywisty. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, na wschodzie kraju początkowo małe i umiarkowane. Postępujące od zachodu kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. Lokalnie opady marznące. Na północy kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -4 st. na południowym wschodzie kraju do 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj