Prognoza pogody na dziś i jutro

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Jedynie na wschodzie kontynentu oraz nad Wyspami Brytyjskimi i południową Skandynawią zaznaczy się wpływ wyżów.

Polska znajdzie się w rozległej, ale płytkiej zatoce niżowej związanej z ośrodkami niżowymi znad Bałkanów i Niziny Niemieckiej. Napływać będzie polarno-morskie powietrze, wypierając na wschód powietrze polarno-kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu i na zachodzie okresami opady deszczu, a na pozostałym obszarze tylko miejscami możliwy słaby przelotny deszcz.

Temp. maks. od 9, 10 st. miejscami na wybrzeżu i krańcach zachodnich do 18 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie kraju zachodni. W nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie i na krańcach zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temp. min. od 2, 4 st. w rejonach podgórskich i na krańcach zachodnich do 8 st. w centrum i na Roztoczu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w południowej połowie kraju umiarkowane i duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 14 st. w dolinach karpackich, 15, 18 st. na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim do 18, 21 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni, okresami porywisty.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy zanik opadów i postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Temp. maks. 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl