Prognoza pogody na 19 i 20 lipca

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz wschodnia będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu oddziaływania rozległego wyżu znad Atlantyku. Polska będzie na skraju niżu znad południowo-zachodniej Rosji. W województwach zachodnich i południowych odziaływał będzie zanikający front okluzji. Będziemy w wilgotnym i ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie ulegało wahaniom z niewielką tendencją wzrostową.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na zachodzie do 28 st. na wschodzie. Chłodniej w pasie od Dolnego Śląska po południową Małopolskę oraz na zachodnim wybrzeżu: od 17 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny oraz porywisty, w Karpatach porywy do 80 km/h, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. W kotlinach sudeckich możliwa mgła, ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 15 st. do 18 st., jedynie na krańcach północno-zachodnich i w rejonach podgórskich: od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i wschodzie także burze. Temperatura maksymalna od 24 st. do 27 st. Chłodniej nad morzem, w kotlinach sudeckich i na Podkarpaciu: od 21 st. do 23 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr umiarkowany, północny. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl