fot. flickr.com

Napłynie ciepła masa powietrza

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy wyż z centrum nad Bałtykiem, rozciągający się od Włoch po Skandynawię i północno zachodnią Rosję. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Pogodę w przeważającej części Polski kształtować będzie wyż, którego centrum znajduje się nad Bałtykiem. Na południu i wschodzie kraju oddziaływać będzie zatoka niżu znad Turcji i Morza Czarnego z rozmywającym się frontem atmosferycznym. Napływać będzie dość ciepła masa powietrza polarno-morskiego.

Dziś na południu i wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie oraz na Mazowszu i wschodzie Kielecczyzny po południu miejscami burze.

Na obszarze występowania burz prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Na północy, w centrum i na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st., nad morzem i w dolinach górskich chłodniej, od 12 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie ulegać wahaniom.

PAP/RIRM

drukuj