fot. pixabay.com

W  sobotę nad Polską zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowa oraz północ Skandynawii będzie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy wyż znad Atlantyku.

Polska będzie w zasięgu wyżej wspomnianego wyżu. Z północy napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowo-wschodniej połowie kraju oraz nad morzem słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4 st. C, w rejonach podgórskich od -4 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni, skręcający na południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl