Polska znajdzie się w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia pozostanie w zasięgu niżu znad Włoch, natomiast Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia będą pod wpływem niżów znad północnego Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów znad Rosji i Niemiec. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej i mało aktywnego ciepłego frontu. Będzie zalegała dość ciepła masa powietrza.

Dziś na południu i wschodzie Polski zachmurzenie duże i całkowite, miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, w partiach szczytowych Karpat opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano lokalnie mgły z widzialnością od 200 do 800 m. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy z czwartku na piątek na południowym wschodzie zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami mgły z widzialnością od 200 do 800 m. Temp. min. od 2 st. nad morzem, od 0 do 2 st. na południowym wschodzie, od 0 do -3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny, na południu północno-wschodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie, w południe wyniesie 1015 hPa i nieznacznie wzrośnie.

RIRM/PAP

drukuj