PSP: ostatniej doby ponad 800 wyjazdów związanych z pogodą

W poniedziałek w związku z usuwaniem skutków zjawisk pogodowych strażacy interweniowali ponad 800 razy – poinformował we wtorek rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 2305 interwencji straży pożarnej, w tym 181 pożarów. 1981 zdarzeń było związanych z tzw. miejscowymi zagrożeniami, w których zginęło 13 osób, a 118 zostało rannych. 143 razy strażacy wyjeżdżali do alarmów fałszywych.

817 interwencji strażaków związanych było z usuwaniem skutków zjawisk pogodowych zarówno powstałych w poniedziałek, jak i w niedzielę. Najwięcej tego typu interwencji było na Podkarpaciu (310), Lubelszczyźnie (138) i Mazowszu (107).

„Działania ratownicze polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych posesji, piwnic, parkingów oraz udrażnianiu zatkanych przepustów i usuwaniu powalonych drzew i konarów” – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl