fot. pixabay.com

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północno-zachodnia oraz wschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie wschodnia i północno-wschodnia oraz częściowo centralna Europa będą w zasięgu wyżu z centrum nad Uralem.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie krańce zachodnie dostaną się na skraj rozległego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu i południowym zachodzie także z rozpogodzeniami. Miejscami mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 200, na północy i wschodzie mogą utrzymywać się przez znaczną część dnia. Na północy i wschodzie gdzieniegdzie słabe opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem, a lokalnie również śniegu. Początkowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych, na południowym wschodzie z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu i południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami na wschodzie słabe opady śniegu, lokalnie również opady deszczu bądź mżawki, przejściowo marznące i powodujące gołoledź. Słabe opady deszczu także na krańcach północno-zachodnich. Na wschodzie, południu i w centrum liczne mgły, miejscami marznące, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -4 st. C,-3 st. C na południowym wschodzie, około 0 st. C w centrum, do 3 st. C, 4 st. C na północnym zachodzie; na obszarach podgórskich Karpat spadek temperatury lokalnie do -6 st. C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na ogół południowy i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl