fot. Magdalena Palembas

Chłodny początek weekendu

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia znajdować się będzie pod wpływem rozległej zatoki niżu znad Atlantyku, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Centralnej. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, w nieco cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

W piątek przeważnie zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym wschodzie i krańcach wschodnich możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna w południowo-wschodniej części kraju od -6 st. do -1 st., lokalnie w dolinach karpackich od -8 st., na pozostałym obszarze od -1 st. do 4 st. na Pomorzu Zachodnim i południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na wschodzie, z zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, we wschodniej połowie kraju umiarkowane miejscami duże. Miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna w południowo wschodniej części kraju od -12 st. do -7 st., w południowo zachodniej od -10 st. do -6 st., w północno-zachodniej od -8 st. do -3 st. i w północno-wschodniej od -7 st. do -2 st. i do -1 st. na krańcach północno-wschodnich. W kotlinach karpackich lokalnie w dolinach spadek temperatury do -18 st., a w kotlinach sudeckich do -15 st. Wiatr słaby, na Pomorzu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W sobotę przeważnie zachmurzenie małe, na wschodzie zachmurzenie umiarkowane miejscami duże. Na krańcach wschodnich miejscami śnieg. Rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od -1 st. do 3 st., na południowym zachodzie lokalnie 4 st., w południowo-wschodniej części kraju od -3 st. do -1 st., lokalnie w dolinach karpackich -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-wschodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr słaby, południowy. W sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj