fot. PAP/Andrzej Grygiel

Łódzkie: po karambolach autostrada A1 znów przejezdna

Ruch na autostradzie A1 w kierunku Łodzi, między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim, został wznowiony – poinformowała PAP w czwartek przed północą dyżurna łódzkiego oddziału Punktu Informacji Drogowej (PID) Magdalena Kubiak. Autostrada jest już przejezdna w obu kierunkach.

Udrożniony odcinek autostrady A1 w stronę Łodzi znajduje się między węzłami Tuszyn i Piotrków Tryb. Zachód, na terenie powiatu piotrkowskiego.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilkanaście godzin po karambolu, w którym w czwartek nad ranem uczestniczyło kilkadziesiąt samochodów ciężarowych i osobowych. W tym czasie trwały oględziny i usuwanie wraków aut. Likwidowano też plamy oleju oraz płyny eksploatacyjne samochodów z jezdni.

W tym miejscu w czwartek rano doszło do dwóch karamboli w obu kierunkach jazdy. Łącznie uczestniczyło w nich 76 samochodów i ciężarówek (46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę); do szpitali trafiły łącznie 32 osoby. Na autostradzie panowały trudne warunki atmosferyczne i gęsta mgła.

Wcześniej udrożniono ruch w kierunku Częstochowy.

PAP/RIRM

drukuj