fot. Monika Bilska

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, nad Europą wschodnią dominować będzie niż znad północnej Skandynawii, natomiast Europa zachodnia będzie pod wpływem niżu znad Morza Celtyckiego. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem klina wyżowego.

Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Oceanem Arktycznym. Południowy zachód kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżowego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. C do 4 st. C, na wybrzeżu około 5 st. C, w kotlinach karpackich od -2 st. C do 0 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na wybrzeżu i we wschodniej połowie kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h, stopniowo słabnący, w Karpatach do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -3 st. C do 0 st. C, nad morzem od 1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich od -7 st. C do -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

PAP

drukuj