Polska w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Skandynawia i Półwysep Apeniński będą w zasięgu układów niskiego ciśnienia, w strefie frontów atmosferycznych. Na wschodzie i zachodzie Europy pogodę będą kształtować wyże. Polska jest w zasięgu wyżu znad Ukrainy, wschód kraju pozostanie w kontynentalnym powietrzu, krańce zachodnie nadal będą w wilgotnym, polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i powoli będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże, jedynie w Karpatach bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami słabe opady: na zachodzie – deszczu lub mżawki, na Kujawach, Pomorzu Środkowym i Wschodnim – marznącej mżawki lub deszczu ze śniegiem, na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz wschodnim Mazowszu i północnej Lubelszczyźnie – śniegu. Na południu, w pierwszej połowie dnia miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum, do 4 st., 6 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie nadmorskiej okresami dość silny, południowo-wschodni i południowy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl