W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz krańce zachodnie znajdą się pod wpływem wyżów znad Rosji i Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą słabe niże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego wschodu nadal napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju i na południu burze i przelotne opady deszczu. Lokalnie ulewy lub grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz w zachodniej połowie kraju i na południu do 30 mm, a na pozostałym obszarze do 15 mm. Temp. maks. od 30 do 32 st., chłodniej w rejonach podgórskich i na wybrzeżu od 24 do 30 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni, nad morzem z kierunków wschodnich. W rejonach burz wiatr silny, w porywach do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Gdzieniegdzie, głównie na południu, zachodzie i na Pomorzu burze i przelotne opady deszczu i tam lokalnie ulewy lub grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz na południu, zachodzie i na Pomorzu do 20 mm, na pozostałym obszarze do 10 mm. Nad ranem lokalnie, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju i w dolinach karpackich mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od 16 do 21 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni, nad morzem z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. maks. 32 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwe zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temp. min. 20 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj