fot. flickr.com

W całej Polsce pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie na północnym wschodzie i częściowo w centrum kontynentu zaznaczy się wpływ wyżów.

Polska będzie w obszarze pomiędzy niżami z ośrodkami nad Serbią i Wyspami Brytyjskimi oraz wyżami znad północnego Uralu i słabnącym wyżem znad Alp. Nad zachodnią połową kraju zalegał będzie rozmywający się, pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie kraju. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano gdzieniegdzie w opadach mżawki lub mgle widzialność ograniczona do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i w centrum miejscami słabe opady deszczu i mżawki lub deszczu ze śniegiem. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 do 2 st., w dolinach górskich chłodniej, od -4 do -2 st. Wiatr słaby, nad ranem w rejonach podgórskich lokalnie umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj