fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier Szydło: audyty będą przedstawiane w przyszłym tygodniu

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że audyty dotyczące między innymi funkcjonowania ministerstw za kadencji poprzedniego rządu zostaną przedstawione do przyszłego tygodnia.

Premier zapowiedziała, że opinia publiczna będzie informowana o stanie państwa, jaki zastał jej rząd.

– Jeżeli chodzi o audyty, to będziemy na bieżąco przedstawiali informacje, które są w nich zawarte. Część z tych informacji musimy przeanalizować, dlatego że one być może wymagają jakiegoś uzupełnienia czy doprecyzowania. Być może powinniśmy zainteresować odpowiednie instytucje państwa tymi danymi – powiedziała premier.

W środę odbyła się już konferencja prezesa Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, opisująca działania poprzedniego kierownictwa. Z audytu wynika, że w trakcie trwania dwóch kadencji rządów PO wypłacono nagrody w łącznej wysokości 281 mln zł. Pieniądze trafiły głownie na konta dyrektorów departamentów (83 osoby) oraz dyrektorów regionalnych (54 osoby).

Agencja wydała też 2,3 mld zł. na zamówienia systemów informatycznych w latach 2008-2015. Około 1 mld z tej kwoty został przekazany na tak zwane zamówienia z wolnej ręki. Od 2008 roku na szkolenia wydano w sumie ok. 54 mln zł; na promocję – 36 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj