Beata Szydło desygnowana na premiera

Prezydent Polski Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim powierzył Beacie Szydło misję tworzenia nowego rządu. To ważna i niezwykła chwila – podkreślił podczas uroczystości desygnacji.

– To przede wszystkim wielka odpowiedzialność. To ogromna odpowiedzialność za sprawy polskiego państwa i jego przyszłość, która jest dzisiaj złożona na barki tych, którzy zasiadają w nowym parlamencie, na barki pani premier, ministrów, którzy wkrótce staną z panią na tej sali, żeby rozpocząć pracę jako Rada Ministrów – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent gratulował także zwycięstwa w wyborach prezesowi PiS-u Jarosławowi Kaczyńskiemu. „Jest pan wielkim politykiem, strategiem i człowiekiem” – powiedział, przypominając, że to Jarosław Kaczyński wskazał osoby, które zajmują dziś dwa najwyższe stanowiska w państwie.

– Trzeba być wielkim człowiekiem, wielkim patriotą, absolutnie przekonanym o realizacji swojej idei, budowy silnej Polski, tej idei, którą ma Prawo i Sprawiedliwość, żeby mimo oczywistych, jak u każdego człowieka, własnych ambicji, oddać pałeczkę władzy w ręce ludzi,  z którymi do tej pory pan blisko współpracował. Jestem dla pana pełen podziwu i myślę, że nie tylko ja, myślę, że tak uważa zdecydowana większość Polaków. Myślę, że tak uważa również nawet bardzo wielu tych ludzi, którzy się z panem nie zgadzają czy wręcz pana nie lubią – mówił prezydent.

Beata Szydło po desygnowaniu jej na premiera zapowiedziała, że ona i jej rząd zrobią wszystko, by plan naprawy Rzeczypospolitej wprowadzić w życie i nie zawieść Polek i Polaków. Dziękowała za zaufanie prezydentowi, prezesowi PiS i swojej partii.

– Wierzę bardzo głęboko, że to będzie rząd współpracy, (…) że w parlamencie będziemy mogli wspólnie razem przeprowadzać te dobre zmiany. Naszą dewizą będzie „praca i pokora”. I wierzę w to głęboko, że wszyscy członkowie rządu będą w ten sposób podchodzili do swoich obowiązków – powiedziała Beata Szydło.

Jak mówiła, wierzy, że ludzie, którzy podejmują się razem z nią wprowadzenia „dobrego planu naprawy Rzeczypospolitej”, to ludzie odpowiedzialni, którzy wiedzą, że dobro obywateli i dobro państwa jest ponad wszystkim.

Zrobimy wszystko, ażeby ten dobry plan wprowadzić w życie i nie zawieść Polek i Polaków – zaznaczyła.

W uroczystościach w pałacu prezydenckim wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl