fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent RP: Brak korupcji stał się czymś zwyczajnym w Polsce, a korupcja stała się czymś nadzwyczajnym i nagannym

Na dziedzińcu Belwederu prezydent i premier RP biorą udział w obchodach z okazji 15-lecia powołania Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Szef państwa polskiego Andrzej Duda przyznał odznaczenia państwowe zasłużonym funkcjonariuszom i pracownikom CBA. 

Podczas wystąpienia w Warszawie prezydent Andrzej Duda podziękował dziś władzom i funkcjonariuszom Biura za służbę i budowanie porządnego, uczciwego państwa.

– Jakże dzisiaj Polska jest innym krajem właśnie dzięki temu, że to nie korupcja, tylko walka z korupcją stała się normą! To nie korupcja jest czymś zwyczajnym, lecz brak korupcji stał się czymś zwyczajnym w Polsce, a korupcja stała się czymś nadzwyczajnym i nagannym. W bardzo wielu aspektach życia społecznego została praktycznie wyeliminowana. Kiedy dziś mówimy o tym, że Polska wyróżnia się na tle innych krajów pod względem rozwojowym, zwłaszcza tych, które wyszły spod „żelaznej kurtyny” mniej więcej w tym samym czasie około 30 lat temu, jak wielkie w tym są zasługi działalności CBA! – mówił prezydent Polski.

Szef CBA Andrzej Stróżny zaznaczył, że od 15 lat funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą bezkompromisową walkę z patologiami. Walkę, której celem nadrzędnym jest ochrona narodowego kapitału – dodał.

– Pełnią służbę z pokorą, w poczuciu obowiązku, odważnie, wbrew niezasłużonej krytyce, która często ich spotyka. Szanowni Państwo, ostatnie 15 lat było czasem wzmożonej pracy i zdobywania doświadczeń. Biuro wyznacza dziś standardy w zakresie zwalczania korupcji, na których wzorują się nasi zagraniczni partnerzy. Nasza praca jest doceniania przez instytucje międzynarodowe – podkreślił szef CBA.

Centralne Biuro Antykorupcyjne jest służbą specjalną powołaną do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa. W skład CBA wchodzi 25 jednostek organizacyjnych. Biuro zatrudnia ponad 1300 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. CBA działa od 2006 r. i jest finansowane z budżetu państwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl