Premier Szydło spotka się z Papieżem

Premier Beata Szydło spotka się w piątek z Ojcem Św. Franciszkiem. Rozmowa będzie dotyczyć Światowych Dni Młodzieży, które już w lipcu odbędą się w Polsce. Szefowa rządu uda się do Watykanu dziś po południu.

Wieczorem premier spotka się z polskim duchowieństwem posługującym na co dzień w Watykanie. Jutro z kolei zostanie przyjęta na audiencji u papieża Franciszka. Rozmowa będzie dotyczyć Światowych Dni Młodzieży, które już w lipcu odbędą się w Polsce.

Przed piątkową audiencją u Ojca Św. premier weźmie udział w uroczystej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Wizyta wypadła 13 maja – tego dnia przypada 35. rocznica nieudanego zamachu na życie Jana Pawła II dokonanego przez Turka Ali Agcę.

Na jutro zaplanowane jest również spotkanie premier Szydło z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisławem Ryłką.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” będą się odbywać w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 do 31 lipca z młodymi z całego świata wspólnie będzie modlił się papież Franciszek.


TV Trwam News/RIRM

drukuj