Dr Kister: USA chcą dziś rozmawiać z Polską

Po spotkaniu z sekretarzem stanu USA w Waszyngtonie szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski powiedział, że po lipcowym szczycie NATO w Warszawie bezpieczeństwo Polski i całej wschodniej flanki NATO zostanie wzmocnione.

Dodał, że ma to się przejawiać poprzez zwiększenie obecności sprzętu i żołnierzy, a Polska jest gotowa „zbudować odpowiednią infrastrukturę, która pozwoli żołnierzom NATO-wskim przebywać w Polsce „.

Rozmowa z Johnem Kerrym była jednym z punktów wizyty szefa polskiej dyplomacji w USA.

Przed wizytą minister zapowiadał, że program spotkań będzie podporządkowany głównie sprawom bezpieczeństwa i przygotowaniom do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

Ekspert ds. bezpieczeństwa dr Łukasz Kister zwraca uwagę, że Polska wróciła do pierwszej ligi światowej gry dyplomatycznej.

– Zaczęliśmy być odbierani za tych, którzy wśród wielu głosów Europy Zachodniej, jako jedyni potrafiliśmy racjonalnie oceniać to, co wydarzyło się i ciągle wydarza się na Zachodzie. Pokazuje to nawet demokratyczna władza w Stanach Zjednoczonych – czyli tych, którzy dotychczas bardzo mocno wspierali Europę Zachodnią, tolerowali jej zachowania i słabości – dzisiaj zauważają nasza pozycję, nasz głos w sprawie. To z nami chcą rozmawiać – akcentuje ekspert.

Dr Łukasz Kister zaznaczył, że jeżeli wspólnie z innymi krajami naszego regionu uda się nam wywalczyć od USA głos wsparcia, to będziemy mogli siła tego głosu decydować o bezpieczeństwie Europy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl