Dr K. Kawęcki: Unia Europejska zmienia nieco taktykę, ale nie podejmuje refleksji ws. kryzysu migracyjnego

Unia Europejska zmienia nieco taktykę, ale nie podejmuje refleksji ws. kryzysu migracyjnego – ocenił dr Krzysztof Kawęcki, prezes Pawicy RP. Gość piątkowego „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam skomentował w ten sposób uzgodnienia przywódców unijnych państw dot. polityki migracyjnej na szczycie w Brukseli.

Na wniosek polskiej premier Beaty Szydło w konkluzjach znalazła się poprawka, która gwarantuje, że wszelkie zmiany dotyczące reformy systemu azylowego będą przyjmowane w drodze konsensusu krajów UE.

Polski rząd wskazał też, że niezwykle istotne jest wzmocnienie granic zewnętrznych UE oraz współpraca z państwami trzecimi, które problem fali imigracyjnej dotyka najbardziej.

Unijni urzędnicy powoli zaczynają rozumieć, że program przymusowej relokacji nie ma racji bytu, ale Wspólnota nadal nie wie jak rozwiązać ten problem  –  powiedział dr Krzysztof Kawęcki, prezes Pawicy RP.

– Tam nie nastąpiła, mimo wszystko, refleksja, że ta polityka migracyjna po prostu prowadzi tak naprawdę Europę ku zagładzie. W tej chwili inaczej to się nazywa. Mówi się co prawda, że ma być to program nie obligatoryjny, ale mówi się o przyjęciu co najmniej 50 tys. imigrantów w ciągu 2 lat. Francja już zadeklarowała przyjęcie 10 tysięcy, ale tymczasem według szacunków, już od stycznia do września tego roku przybyło do Europy ok. 100 tys. imigrantów – głównie z Libii do Włoch. To są nielegalni imigranci, a zatem to pokazuje, że Unia Europejska nadal nie ma pomysłu na rozwiązanie tego problemu – mówił dr Krzysztof Kawęcki.

Prezes Prawicy RP podkreślił, że Polska powinna budować koalicję państw Europy Środkowo-Wschodniej wokół ważnych kwestii dyskutowanych w UE. Polityk odniósł się także do sprawy przyjęcia Turcji do UE. Jak stwierdził, nie jest to w interesie Europy, ani Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl